• info@yasam-saglik.com
  • 0533 194 09 56

Hacamat/ Kupa Tedavisi

Geçmiş yıllardan beri uygulanmakta olan ve Arapça kökenli bir kelime olan hacamat, normal formuna döndürmek ya da emmek anlamına gelmektedir. Hacamat uygulaması, kişilerin sağlığına kavuşması ve zinde kalması adına yapılan oldukça etkili uygulamalardan biridir. Peygamber Efendimiz ‘in döneminden itibaren kullanılmakta olan ve tavsiye edilen bu yöntem modern tıp tarafından da desteklenmektedir. Özel Yaşam Sağlık Merkezi tarafından da profesyonel bir şekilde uygulanmakta olan bu yöntem, ağrısız ve acısız bir şekilde tamamlanmaktadır. Hacamat/ kupa tedavisi uygulamaları, kişilerin vücudunda birikmiş olan toksinlerin, ağır metallerin ve vücutta birikmekte olan kötü oluşumların emilerek atılmasını sağlamaktadır.

Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Son derece sağlıklı bir uygulama olan ve merkezimizde profesyonel kişiler tarafından uygulanmakta olan kupa tedavisi, genel olarak sırt bölgesine yapılmaktadır. İki kulak arası, kürek kemiklerinin arası ya da kalbin arka kısmına da hacamat uygulamaları yapılabilmektedir. Hacamat uygulamalarının sadece bıngıldağa ve ense çukuruna yapılmaması önerilmektedir. Hacamat uygulamalarının faydaları şu şekilde sıralanmaktadır.
  • Hacamat, kişilerin vücudunun direnç kazanmasını, yaralarının hızlı bir şekilde iyileşmesini ve bağışıklık sistemlerinin güçlenmesini sağlamaktadır.
  • Kişilerin kanında ve dokularında birikmiş olan zararlı toksinler bu uygulama sayesinde dışarı atılmaktadır.
  • Doğru ve profesyonel kişilerce yapılan bu işlem, kişilerin görme oranının artmasını ve gözlerinin canlılık kazanmasını sağlamaktadır.
  • Hacamat tedavisi, kolesterol ve tansiyonun normal seyrine dönmesini sağlamaktadır.
  • Kısırlık ve üreme sorunlarının tedavisi içinde kullanılan hacamat uygulaması, kulunç ve kas kramplarının da azalmasını sağlayan son derece sağlıklı bir işlemdir.

Hacamat/Kupa Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Hacamat uygulaması yapılmadan önce bu uygulama için en doğru gün belirlenmektedir. Özel Yaşam Sağlık Merkezi uzmanlarımız kişilerin hacamat yaptıracağı bölgeyi belirlemekte ve neşter yardımı ile o bölgelere ufak çizikler atmaktadır. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan uygulama sırasında, özel vakum makineleri ile kişilerin vücudundaki kirli kanın dışarı atılması sağlanmaktadır. Vakumlama sırasında kişilerin vücudunun normal seyrinde dışarı atamadığı toksinlerin ya da zararlı etkenlerin çekilmesi ve alınması sağlanmaktadır. Kupa tedavisi olarak da bilinen hacamat uygulamaları, kişilerin rahatsızlık duyduğu, hastalık, ağrı ya da acı hissettiği organların yakınına yapıldığında daha çok verim alınmasını sağlamaktadır.  
Call Now Button